blog architektoniczny
Strona główna Biura Projektowego - Furmanek AleksanderRealizacje Biura Projektowego - Furmanek Aleksander
Strona główna Biura Projektowego - Furmanek Aleksander
Artis sola domina necessitas
Artis sola domina necessitas
Artis sola domina necessitasMaseczki i te sprawy


Wkrótce minie rok od pierwszego lockdown'u w naszym kraju z powodu epidemii koronawirusa SARS CoV-2. Niestety nie jest tylko przeszłość. Cały czas żyjemy w zagrożeniu zarażeniem tą przypadłością. Możnaby w tym miejscu puścić wodze zebranym przez ostatnie miesiące przemyśleniom. Każdy pewnie ma jakieś zdanie w tej materii. Jakie jest to uśrednione do "przeciętnego" Polaka można sprawdzić w sondażach opinii, przynajmniej tych niezależnych od władzy. Jakoś nie dziwi ich wynik... Przypomina mi się w tym miejscu refren znanej niegdyś piosenki, gdzie z zapałem śpiewano "Róbmy swoje". Na szczęście obostrzenia epidemiczne nie objęły za mocno działalności projektowej. Dostało się wielu innym branżom. Wiele firm nie wyjdzie z tego obronną ręką. Kto mógł przewidzieć, że to potrwa tak długo? A nadal nie wiadomo, kiedy się to skończy! Ale kiedyś ten radosny moment nastąpi.

Życzę wszystkim, w tym sobie, abyśmy dotrwali w zdrowiu do końca pandemii!

W celu zwiększenia ochrony przed ewentualnym zakażeniem, chciałbym prosić wszystkie osoby, które wybierają się do mojego biura o wcześniejsze telefoniczne umówienie wizyty, a w trakcie niej noszenie maseczki ochronnej. W razie potrzeby na miejscu jest do dyspozycji termometr, płyn do dezynfekcji i rękawiczki ochronne. Jeżeli jednak spotkanie bezpośrednie nie jest niezbędne, to najuprzejmiej proszę "Zostań w domu!" i zadzwoń, a połącz się internetowo.

" Ta sytuacja w gospodarce uzmysłowiła mi, że chociaż zawód architekta ma wiele wad, to wśród licznych skądinąd zalet jest i to, że od dawna już pracujemy w sposób, który można nazwać pracą zdalną. W ostatnich kwartałach wystarczyło tylko trochę ją zmodyfikować. Czasem narzekam na zbytnie wykorzystanie komputerów w procesie projektowym, w szczególności we wczesnych stadiach koncepcji. Ale kto nam zabrania szkicować!


[2021.02.27; Wszystko pozostałe; AF]


Wszelkie prawa zastrzeżone © Biuro Projektowe - Furmanek Aleksander
Dół strony